Product was successfully added to your shopping cart.

Jak zaaranżować kuchnię?

Kuchnia to obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu. To miejsce, które często odwiedzamy, dlatego powinno być odpowiednio urządzone i wyposażone. Jak to zrobić?

W artykule dowiesz się jak urządzić kuchnię, by była wygodna do gotowania. Jak rozplanować w kuchni szafki, by zmieściły się tam wszystkie potrzebne rzeczy. Zobacz zatem, jak zaaranżować kuchnie. Poznaj zasady jej urządzanie, a te ułatwią Ci pracę i pozwolą zachować porządek.

W kuchni powinniśmy kierować się zasadami ergonomii. Błędy w planowaniu kuchni wyjdą dopiero w trakcie użytkowania, gdy, niestety, na zmiany będzie niestety za późno. Pamiętaj, że kuchnia musi być funkcjonalna! Tak więc od początku warto pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsze jest podzielenie kuchni na kilka stref: przygotowania, gotowania, zmywania, przechowywania i zapasów.

Meble kuchenne

Życie pokazuje, że w kuchni przydają się otwarte półki. Rzeczy, których używamy codziennie można ułożyć w zasięgu wzroku i ręki by w razie konieczności sięgnąć po nie bez otwierania szafek. Otwarte meble mogą ożywić wystrój kuchni i stać się jego charakterystycznym elementem, zwłaszcza jeżeli wyróżniają się intrygującą formą, albo są ciekawie podświetlone. Na odkrytych półkach dobrze wyglądają, dziko ułożone przedmioty dekoracyjne. Take egzotyczne połączenia będą pięknym „łącznikiem” między kuchnią a salonem.

Szklanki zamieńmy na wazony, a pojemnikom do przechowywania produktów żywnościowych dodajemy towarzystwo ozdobnych figurek. Trzeba pamiętać, że półki nie powinny być w całości zastawione. Pozostawienie po bokach wolnego miejsca doda kuchni lekkości i świeżości.

Funkcjonalność

Kuchnia, z racji swojego przeznaczenia, powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Sprzęty, z których korzystamy powinny być rozstawione tak, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, a jednocześnie by dostęp do nich był łatwy. Przy montażu zlewu, kuchenki i lodówki powinniśmy kierować się zasadą trójkąt. Dobrze jest, by garnki znajdowały się na lewo od kuchenki, a sztućce – w szufladzie.

Małe rzeczy, a jak ważne

Pojemniki przeznaczone do przechowywania żywności oraz przypraw to te elementy wyposażenia, które są w kuchni niezbędne. To właśnie przy pomocy tego typu dodatków podkreślić możemy walory estetyczne pomieszczenia, ale także małym nakładem finansowym zorganizujemy sobie przestrzeń kuchenną.
Takie pojemniki to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących akcesoriów pozwalających na łatwe i sterylne przechowywanie żywności. Dzięki szczelnemu zamknięciu produkty zachowają świeżość na dłużej.

Urządzając kuchnię musimy zastanowić się nad tym, co przyda się nam w praktyce. W każdej kuchni, niezależnie od jej powierzchni, powinny znaleźć się podstawowe sprzęty. Oprócz tego, aby kuchnia była kompletna, należy w sposób odpowiedni dobrać akcesoria, które ułatwią funkcjonowanie oraz przygotowywanie posiłków. Dla osób poszukujących inspiracji przy aranżowaniu kuchennej przestrzeni zapraszamy do zapoznania się z ofertą decorto.pl. Na naszej stronie znajdziesz piękne dodatki, dzięki którym Twoja kuchnia będzie praktyczna i modna!

 

źródło zdjęć: decorto.pl, files.vialli-design.com

x