0item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Fiskars. Gotuj jak prawdziwy szef kuchni!

Fiskars to firma zakorzeniona w Finlandii od 1649 roku. Działająca nieprzerwanie od ponad 360 lat zawdzięcza swój początek wiosce o tej samej nazwie, która obecnie stanowi centrum sztuki i wzornictwa.  Fiskars już od początku swojej działalności zajmował się wytwarzaniem narzędzi i obróbką stali.

Przełomową datą w historii firmy był rok 1967, kiedy to Fiskars wyprodukował pierwsze na świecie nożyczki z uchwytem wykonanym z tworzywa sztucznego. Sprzedaż tych nożyczek do dziś osiągnęła wartość ponad 1 miliarda sztuk, plasując firmę jako lidera w tej branży.

Jednak Fiskars to nie tylko doskonałe nożyczki, ale również narzędzia ogrodnicze i akcesoria kuchenne.

Firma, która niesamowicie szybko ewaluowała, odniosła w ostatnich latach wiele sukcesów. Do najważniejszych należą zdecydowanie dziesiątki nagród w dziedzinie designu i wzornictwa.

Produkty, które poza swoim charakterystycznym wyglądem i rozpoznawczym pomarańczowym kolorem, są niezwykle funkcjonalne, zostały docenione na całym świecie przez miliony klientów.

Skupiając się na dość młodych kolekcjach kuchennych, warto zwrócić uwagę na estetykę wykonania i praktyczność narzędzi. Do najpopularniejszej serii Functional Form początkowo należały tylko noże kuchenne, nagrodzone tytułem Red Dot w 2006 roku.  Obecnie linia liczy ponad 20 rodzajów noży i 50 akcesoriów. Rozpoczynając od obieraczek, przez różnego rodzaju tarki, krajalnice, po łyżki i szpatułki, niezbędne podczas gotowania, czy smażenia.

Również w Polsce akcesoria Functional Form cieszą się niesłabnącą popularnością. Zobaczyć je można w większości śniadaniowych programów telewizyjnych, używają ich najlepsi szefowie kuchni, a teraz nawet kucharze amatorzy.  Noże sprawują się doskonale podczas siekania, krojenia, czy filetowania. Kroku dotrzymują im szpatułki i łyżki przy gotowaniu apetycznych zup, kremów, czy sosów. Obieraczki i trzepaczki sprawdzą się podczas przygotowywania apetycznych deserów.

Produkty Fiskars to gwarancja jakości, ergonomiczności i ponadczasowego designu.

 

 

x