Product was successfully added to your shopping cart.

Czego nie może zabraknąć w Twojej kuchni? 5 niezbędnych narzędzi kuchennych!

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu, a wspólne gotowanie zbliża ludzi do siebie. Co powinno znaleźć się w kuchni, by była dobrze wyposażona i funkcjonalna? Pamiętajmy jednak, że im więcej niepotrzebnych sprzętów zajmujących miejsce, tym trudniej w takiej kuchni nam się pracuje.

Akcesoria kuchenne fascynują niektórych tak bardzo, jak sukienki, czy nowe buty, dlatego dobierając wyposażenie, powinniśmy skupić się na przedmiotach, które oprócz designu, odpowiadają nam swoją użytecznością. W artykule znajdziecie 5 najpotrzebniejszych, naszym zdaniem, elementów wyposażenia kuchennego.

Garnki

To rzecz, bez której nie możemy sobie wyobrazić żadnej kuchni. Kupując garnki, mamy pewność, że będą nam służyć przez długie lata, dlatego watro postawić na jakość. Przed zakupem sprawdź, z jakiego materiału są wykonane. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów: emaliowane i aluminiowe, które powoli odchodzą do lamusa, oraz wykonane ze stali nierdzewnej, które teraz są u szczytu popularności, ponieważ cechują się wysoką odpornością na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.
Jednak, przy wyborze garnków ważne jest, by zwrócić uwagę na kuchenkę, na jakiej będziemy gotować i to, w jaki sposób możemy je czyścić np. czy nadają się do mycia w zmywarce? Istotny jest również materiał, z jakiego wykonano uchwyty, najlepiej, jeśli nie przewodzi on ciepła.

Blender

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez blendera, dla innych to ciągle niepotrzebny dodatek. Dlaczego jest tak ważny? Blender zajmuje niewiele miejsca, dlatego możemy go mieć zawsze pod ręką i użyć. Jeśli lubisz zupy krem, domowy majonez, czy sorbet z letnich owoców to jest to niezbędny dodatek w kuchni!

Wybierając urządzenie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego mocy. Blendery ręczne mają na ogół od 100 do 900 wat.

Na rynku dostępne są urządzenia: na prąd bądź z akumulatorem. Wybór już zależy od tego, czy wolisz co jakiś czas ładować jego baterię, czy też uważać, aby nie przyciąć kabla blendując dynie w zupie!

Czajnik

Nawet jeśli należysz do grupy tych, którzy potrafią przypalić nawet „wodę” - potrzebujesz czajnika i to bez dwóch zdań. Jest to niezbędne urządzenie kuchenne. Jeśli chodzi o jego wybór: na rynku dostępne są dwa rodzaje: elektryczny i klasyczny.
Decydując się na czajnik elektryczny, powinniśmy kierować się przede wszystkim pojemnością!  Kolejno zwróć uwagę na: moc grzałki oraz materiał, z jakiego czajnik jest wykonany. Na rynku znajdziesz takie z tworzywa sztucznego, ceramiki czy stali szlachetnej.

Noże kuchenne

Noże to także must have w każdej kuchni. Bywa jednak, że traktujemy ich wybór, delikatnie mówiąc, na odczepnego. Decydujemy się na zwykłe noże z supermarketu, nie biorąc pod uwagę zastosowania noża. Tymczasem wybór ten musi być bardzo staranny, ponieważ nożem do serów nie będziemy przecież kroić chleba! Dlatego w naszej szufladzie powinien się znaleźć nóż: do smarowania, obierania warzyw, krojenia pieczywa, serów, mięs, filetowania ryb, a także uniwersalny nóż tzw. szefa kuchni (szerokie ostrze o długości ok. 20-25 cm)!

Patelnia

Patelnie wybierz w zależności od potrzeb i zasobności portfela.

Niektórzy decydują się na patelnie teflonowe, inni ceramiczne, stalowe, czy też z powłoką „tytanową”. Preferencje są różne, ale patelnia musi spełniać swój cel. Jednak, by dobrać odpowiednią patelnię, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Dla ilu osób gotuję? Jakie dania przyrządzam? Czy dbam o akcesoria kuchenne? Zwróć dodatkowo uwagę na tworzywo, średnice oraz kształt patelni.

Sprzęt, który na pewno przyda Ci się w kuchni:

  • deska do krojenia,
  • waga kuchenna,
  • wałek,
  • pojemniki plastikowe,
  • termometr,
  • miski i tacki.

To oczywiście niezbędne minimum, dzięki któremu przygotujemy już potrawę.

Kuchnia, tak jak i cały dom jest Waszą wizytówką. Dlatego zawsze warto mieć jakieś ozdoby, by nadać jej charakteru. Kuchnie sterylne, to domena restauracji i hoteli, w domu ciesz się dodatkami! Dlatego zapraszamy na stronę decorto.pl, tam znajdziesz wyposażenie, nie tylko, do kuchni!

A czy Wy macie jakieś przedmioty lub sprzęty, bez których ciężko Wam odnaleźć się w kuchni, poza radiem? :)

 

źródło zdjęć: decorto.pl, pexels.com

x